Naujiena

Informacija pacientams apie rentgeno kabineto darbo apribojimą

2019 10 10

Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija kai kurioms rajonų ir regionų ligoninėms, kur veikianti įranga yra sena ir susidėvėjusi, dar praėjusiais metais numatė valstybės investicijų programos lėšas naujai skaitmeninei rentgeno įrangai įsigyti. Dėl tam tikrų teisinių prieštaravimų ir neatitikimų, kuriuos pati ministerija nurodė kompensuojamos įrangos apraše ir pateiktoje techninėje specifikacijoje, visose Lietuvos ligoninėse, patekusiose į finansuojamų įstaigų sąrašą, užtruko įrangos paieška ir viešųjų pirkimų vykdymas.

Joniškio ligoninės rentgeno aparatas „Mercury 332“ veikia nuo 2002 m., jo techninė priežiūra ir remontas kainuoja brangiai, remontas atliekamas beveik kiekvieną mėnesį. Gydytojas radiologas N. Boruta ir radiologijos technologės labai džiaugiasi nauju įgyjamu moderniu, šiuolaikines technologijas atitinkančiu rentgeno aparatu, kur vaizdai iš karto bus perkeliami į programą, pagerės jų kokybė. Radiacinė sauga kelia ypač aukštus reikalavimus rentgeno įrangai sveikatos priežiūros įstaigose. Senosios įrangos išmontavimas ir naujos įrangos montavimo ir instaliavimo darbai užtruks daugiau nei mėnesį laiko. Būtina pakeisti elektros kabelį, elektros automatą, taip pat elektros instaliaciją. Bus keičiama grindų danga, dvejos švinuotos durys, kurių vienos yra dvipusės. Rentgeno įranga bus montuojama lubose ant specialių bėgių, kad būtų patogiau ir tiksliau atlikti tyrimą pacientui. Radiologijos technologių darbo patogumui švinuotas stiklo langas bus sumontuotas tiesiogiai iš laboratorijos, jos galės tiesiogiai stebėti pacientą jam atliekant tyrimą ir bus ženkliai sumažinta darbuotojų apšvitos tikimybė.

Sveikatos apsaugos ministerija rentgeno įrangos įsigijimui skyrė 200 tūkst. eurų, 39 tūkst. eurų prisideda ligoninė, dar apie 20 tūkst. eurų kainuos patalpų paruošimas ir remontas. Tokį aparatą, kurį planuojama įsigyti, šiuo metu turi tik viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialas Vaikų ligoninė.

Senojo rentgeno aparato „Mercury 332“ išmontavimo darbai pradedami spalio 14 dieną. Pacientams būtini rentgeno tyrimai bus atliekami ligoninės turimu mobiliu rentgeno aparatu „Mobile Art Evoliution“, tačiau jų kiekis bus ribojamas – tyrimai bus atliekami tik esant skubiai neatidėliotinai medicininei pagalbai. Planuojame, kad darbai bus baigti ir nauja rentgeno įranga jau bus galima naudotis gruodžio pradžioje. Iš anksto atsipašome savo pacientų už būsimus nepatogumus, tačiau nauja įranga bus išskirtinai skirta mūsų rajono žmonių sveikatos gerovei.

Joniškio ligoninės administracijos informacija

Paskutinį kartą redaguota: 2020-03-13 14:07