Pradėta naudoti naujos kartos endoskopinė diagnostinė aparatūra

Joniškio ligoninės Konsultacinės poliklinikos endoskopiniame kabinete jau naudojama naujosios kartos endoskopinė diagnostinė aparatūra – „Fuji“ firmos vaizdo sistema su video fibrogastroskopu ir video kolonoskopu skrandžio ir storiosios žarnos tyrimams.

Naująją endoskopinę diagnostinę aparatūrą sudaro ne tik du endoskopai skrandžio, vienas – storosios žarnos susirgimams tirti, aukštos raiškos ekranas, bet ir automatinė endoskopų dezinfekavimo įranga, atitinkanti naujausias Europos Sąjungos direktyvas, kaip tokia aparatūra turi būti dezinfekuojama.

Atliekant viršutinės virškinamojo trakto dalies endoskopiją galima diagnozuoti tiek gerybinius – stemplės erozijas, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos erozijas ir opas, įvairaus pobūdžio skrandžio gleivinės uždegiminius pokyčius ir kt. – susirgimus. Taip pat galima diagnozuoti ir piktybinius -onkologinius susirgimus.

Atliekant kolonoskopiją dažniausiai yra diagnozuojami polipai, rečiau divertikulai, storosios žarnos vėžys, uždegiminės žarnų ligos ir t. t. Be vizualinio vertinimo, papildomai yra atliekama biopsija, kuri siunčiama gydytojui patologui.

Dirbant su naujuoju endoskopu, skaitmeninis vaizdas matomas aukštos raiškos ekrane. Vaizdą galima nufilmuoti, nufotografuoti ir nusiųsti kolegai, kitai gydymo įstaigai, į kitą miestą – tokiu būdu galime su gydytojais iš respublikinių ligoninių konsultuotis diagnozuojant susirgimus ir parenkant geriausią gydymo būdą.